Батьківські
права
Практичні поради !
Типові питання
Відео 1: про позбавлення батьківських прав

Чи можливо оскаржити батьківство?
Слід відрізняти процедеру позбавлення батьківських прав (за наслідком здійснення батьком або матір'ю поведінки, яка забороняється законом) від випадків оскарження батьківства - коли одна особа доводить у суді те, що інша - не є батьком або матір'ю дитини.
Як оскаржити батьківство?
Як доводити наявність підстав для позбавлення батьківських прав?
Відео 2: про позбавлення батьківських прав
Текст рішення: посилання
Відео 3: про позбавлення батьківських прав
Текст рішення: посилання
Які умови поновлення батьківських прав ?
Наслідки виключення запису про батьківство
Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; жорстоко поводяться з дитиною; є хронічними алкоголіками або наркоманами; вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.
Які підстави позбавлення батьківських прав?
Мати, батько, позбавлені батьківських прав, мають право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав. Суд перевіряє, наскільки змінилася поведінка особи, позбавленої батьківських прав, та обставини, що були підставою для позбавлення батьківських прав, і постановляє рішення відповідно до інтересів дитини. При вирішенні справи про поновлення батьківських прав одного з батьків суд бере до уваги думку другого з батьків, інших осіб, з ким проживає дитина.
Маючи переконання у тому, що батько або мати не мають біологічного зв'язку з дитиною такі особи вправі звернутися до суду з відповідним позовом. В ході судового розгляду слід забезпечити проведення судової експертизи на підтвердження або спростування вищенаведеного. Хоча інші докази також мають значення, але висновки експертизи - першочергово приймаються судом до уваги. Тим не менше, на практиці є випадки, коли експертизи виконуються з порушенням закону та навіть фальсифікуються. Завдання адвоката: збір та ретельний аналіз доказів, переконання суду у їх значенні для справи.
Виключення запису про батьківство звільненяє від сплати заборгованості за аліментами, що утворилася за період, коли особа була записана батьком дітей.
Поширеною помилкою таких складних судових процесів є неналежна підготовка доказової бази. Суд схилятиметься до рішення про позбавлення батьківських прав тільки тоді, якщо негативна поведінка буде визнана системною та якщо інші заходи впливу на ситуацію вичерпали себе. Саме тому, серед доказів у даній категорії справ повинні бути підтвердження того, що ситуація що склалася є тривалою, а позивач вичерпав усі заходи впливу для її врегулювання.
Наслідки позбавлення батьківських прав?
Особа втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов'язків щодо її виховання; перестає бути законним представником дитини; втрачає права на пільги та державну допомогу, що надаються сім'ям з дітьми; не може бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником; не може одержати в майбутньому тих майнових прав, пов'язаних із батьківством, які вона могла б мати у разі своєї непрацездатності (право на утримання від дитини, право на пенсію та відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, право на спадкування); втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною. Проте: позбавлена батьківських прав особа не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини (сплачує аліменти).
Залиште свій номер для безкоштовної консультації. Ми зателефонуємо! 
Або зателефонуйте нам зараз!
+38 (050)101-5599
Погоджуюся на обробку персональних даних та погоджуються з політикою конфіденційності
Сімейні спори
Розлучення
Виховання дитини
Аліменти на дитину
Батьківські права
Поділ майна
ГОЛОВНА СТОРІНКА
ІНШІ КАТЕГОРІЇ СПРАВ
Відповідаємо на запитання!
Якщо у Вас є питання з приводу сімейного спору, залиште свій запит, ми - зателефонуємо Вам! Базове консультування надається безкоштовно!