Поділ майна
подружжя
Практичні поради !
ГОЛОВНА СТОРІНКА
КАТЕГОРІЇ СПРАВ
Типові питання
Відео 1: про поділ майна подружжя, визнання права на квартиру
Яке майно підлягає поділу між подружжям?
Все нерухоме і рухоме майно, набуте за час шлюбу, - якщо про інше між подружжям не укладено договору (шлюбного договору), або якщо інше прямо не передбачено законом.
Ні. Остання судова практика вказує на те, що всі учасники подібних судових процесів повинні доводити своє право на частку в спільному майні подружжя. Проблеми з доказуванням виникають з первинного: потрібно доводити, що те чи інше майно, яке оформлене на ім'я одного з подружжя, насправді є майном, що належить пожружжю на праві спільної власності. Приймаються до уваги: мета придбання майна у спільних інтересах подружжя, його використання, вклади подружжя у його набуття тощо. Крім того, суд може відступити від рівності часток за певних умов.
Чи cуд обов'язково ділить все майно навпіл?
Кому належить майно, яке придбане за фактично припиненого шлюбу?
Чи можна поділити майно, яке "фіктивно" оформлене на третіх осіб?
Якщо одним з подружжя за час шлюбу майно оформлювалося на третіх осіб з метою досягнення інших цілей (уникнення афішування активів, "втеча" від небажаного арешту майна), - то інший з подружжя за наслідком кропіткої юридичної роботи, може досягти результату: визнання таких угод недійсними та поділ майна як спільної сумісної власності.
Судові спори про поділ майна подружжя можуть бути вирішені без попереднього вирішення інших спорів (про аліменти, участь у вихованні дитини тощо). З іншого боку, якщо справу даної категорії супроводжують юристи, то на практиці майнові спори (їх вирішення) можуть залежати від досягнення компромісів у інших суперечках між подружжям.
Як пов'язані спори про поділ майна та інші спори подружжя?
Текст рішення: посилання
Як поділити автомобіль?
Суд може визнати за одним з подружжя право власності на автомобіль, присудивши іншому компенсацію вартості його частки. У разі, якщо спір відбувається навколо кількох об'єктів рухомого та нерухомого майна, - суд вправі визнати право на авто за одним з подружжя, одночасно визнаючи право власності на інші речі за іншим з подружжя.
До прикладу, особистою приватною власностю кожного з подружжя є майно, набуте нею, ним до шлюбу; майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування; майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто; житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації; земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації.
Яке майно не належить до спільної сумісної власноті та є особистою приватною власністю?
Які ще види майна належать тільки одному з подружжя?
Речі індивідуального користування, в т.ч. коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка також є премії, нагороди, які вона, він одержали за особисті заслуги тощо.
Якщо шлюб "на папері" не розірвано, однак він фактично припинений, то закон передбачає правило: суд може визнати особистою приватною власністю дружини, чоловіка майно, набуте нею, ним за час їхнього окремого проживання у зв'язку з фактичним припиненням шлюбних відносин.
Як ділять нерухомість (квартири, будинки, землю)?
Можливе визнання за сторонами права власності на частку в майні (до прикладу, по 1/2). Також, якщо це фактично можливо, нерухомість може бути поділена внатурі у відповідних пропорціях (поділ ділянки, квартири чи будинку з облаштуванням окремого входу). Не забувайте й про те, що у спорах про поділ майна можливе застосування механізму компенсації: тобто визнання права власності на нерухомість за однією стороною, з покладенням обов'язку на іншу - компенсувати вартість частки іншої сторони у об'єкті.
Як врегулювати спір про поділ майна подружжя?
Відео 2: про поділ майна подружжя, визнання права на автомобіль
Відео 3: про поділ майна подружжя, визнання права будинок і землю
Рекомендовані шляхи вирішення спорів: нотарільно посвідчений договір або мирова угода (якщо спір вже перебуває на вирішенні у суді). Мирова угода має ряд переваг, основна з яких зводиться до того, що оскаржена вона може бути тільки до апеляційного суду у чітко визначений строк. Натомість, нотаріально посвідчені договори можуть бути оскаржені впродовж 3 років з моменту, коли інша особа дізнається про порушення таким договором її прав та інтересів.
Сімейні спори
Розлучення
Виховання дитини
Аліменти на дитину
Батьківські права
Поділ майна
ГОЛОВНА СТОРІНКА
ІНШІ КАТЕГОРІЇ СПРАВ
Залиште свій номер для безкоштовної консультації. Ми зателефонуємо! 
Або зателефонуйте нам зараз!
+38 (050)101-5599
Погоджуюся на обробку персональних даних та погоджуються з політикою конфіденційності
Відповідаємо на запитання!
Якщо у Вас є питання з приводу сімейного спору, залиште свій запит, ми - зателефонуємо Вам! Базове консультування надається безкоштовно!